SportIGRALO SE I GUŠTALO:

FOTO "Stanari" pobjednici 6. tradicionalnog varoškog turnira „Polača 2023„! Bila je to jedna lijepa i nezaboravna malonogometna večer

Piše Marko Ledenko - Mane
30. srpnja 2023. - 21:18

U subotu 29. srpnja završen je 6. tradicionalni malonogometni varoški turnir "Polača 2023." Na turniru je sudjelovalo osam ekipa: Stanari, Rasti, Navr Rasta, Brig, Trg mrtvih, Redinari, Plac i Kakma. Turnir je trajao dva dana. U petak i subotu bilo je mnogo lijepih i neizvjesnih utakmica, dvije su završila na šesterce što govori koliko je bilo žestoke borbe i želje da se osvoji ovaj prestižni varoški turnir.

Pred punim gledalištem u subotu odigrana je završna finalna večer u kojoj su odigrane polufinale, revijalna utakmica i veliko finale. U prvoj polufinalnoj utakmici ekipa Stanari lakoćom i rutinski su pobijedili Navr rasta 3: 0.

U drugoj polufinalnoj utakmici gledatelji su vidjeli pravu „malonogometnu dramu„. Plac je do zadnjih sedam minuta utakmice vodio visokim rezultatom 3: 0, diktirao igru, stvarao šanse, ali Kakma se probudila i preko sjajnih Antonija i Nikole Perkovića poravnala rezultat na 3:3. U zadnjoj minuti Stipe Prtenjača postiže pogodak za konačnu pobjedu Kakme 4:3 i svoju ekipu odvodi u veliko finale.

U revijalnoj utakmici stari iskusni znalci, veterani Polače i Ličkog Osika Croatia 92, pokazali su publici svoje veliko znanje, iskustvo i svojim potezima izmamili su pljesak punih tribina. Veterani Polače tijesno i zasluženo su pobjedili 3:2

U finalnoj utakmici gledatelji su očekivali veliku utakmicu s tijesnim rezultatom do zadnje minute. Stanari su od prve minute krenuli žestoko i nametnuli su ritam igre, kojeg prošlogodišnji pobjednik turnira Kakma nije mogla pratiti. Tijekom cijele utakmice Stanari su vladali terenom, stvarali šanse i zasluženo visoko porazili Kakmu 3:1. Nakon zadnjeg sučevog zvižduka nastalo je veliko slavlje Stanara, koji su po treći put osvojili ovaj prestižni turnir.

U poluvremenu finalne utakmice bilo je izvlačenje tombole s bogatim nagradama. Nakon završetka finalne večeri svi nazočni gledatelji nastavili su svoje druženje uz pjesmu, te bogatu ponudu jela i pića. Bila je to jedna lijepa i nezaboravna malonogometna večer u Polači.

Školsko igralište u Polači. Gledatelja: 1000. Suci: Joso Anić i Josip Katuša