Ivana Duvančić tek je napunila 18 godina, a onda u Guadalajari osvojila svjetsku broncu

Piše Pero Smolčić
19. studenog 2022. - 07:46

Članica splitskog Marjana Ivana Duvančić osvojila je brončanu medalju na svjetskom taekwondo prvenstvu u Meksiku u Guadalajari u kategoriji do 53 kilograma. U prvom kolu Ivana je bila slobodna, u drugom je slavila protiv Austrijanke Hoglinger da bi u osmini finala ostvarila veliku pobjedu protiv reprezentativke Koreje Jin Park Hye rezultatom 5:1 i 10:2 za 2:0 u rundama.

Četvrtfinalna borba protiv druge nositeljice iz Španjolske Perez Parado bila je nova drama za hrvatske sportaše na ovom prvenstvu. Ivana je pobijedila prvu rundu, Španjolka drugu, a treća je završila neriješeno 3:3 s potpuno jednakim omjerom udaraca, pokušaja i na koncu su suci preglasili Ivanu pobjednicom i polufinalistom. Time je Ivana stigla do svoje prve svjetske medalje s tek napunjenih 18 godina, a podsjetimo ...

02. svibanj 2024 03:37