Sport Dalmacija u balunu

druga hnl

Solinjani prekinuli niz od osam poraza, Croatia ubilježila poraz kod Kustošije

druga hnl

Solinjani su nakon osam uzastopnih poraza osjetili slast prvenstvene pobjede pod vodstvom novog kormilara Duje Tokića. U 31. minuti Solinjani dolaze u vodstvo. Prizemni ubačaj Šimunca se desne strane na prvu stativu a uklizao je branič Marin Magdić i ispred vratara Barešića skrenuo loptu u vlastitu mrežu, 1:0. U 71. minuti odlučen je pobjednik. Na desnom boku prekršajem je zaustavljen Miro Kovačić. Kapetan Duje Ninčević je iz slobodnog udarca pronašao natrčalog Marija Mornara koji glavom loptu šalje pod gredu, za 2:0.

Druga pobjeda u nizu nogometaša Kustošije, protiv Croatije koja je u Zagreb stigla nakon pet utakmica u nizu bez poraza. Domaći su sjajno otvorili utakmicu pa su već u 3. minuti došli u vodstvo. Sa 25 metara fantastičan pogodak zabio je Krešimir Kovačević. Igralo se otvoreno s mnogo šansi, ali je ostalo 1:0.

Solin i Zagreb

Solin - Osijek II 2:0 (1:0)

Solin - Stadion Pokraj Jadra. Gledatelja 300. Sudac: Goran Pečarić (Zagreb) 7.

Strijelci: 1:0 Magdić (31-ag), 2:0 Mornar (71).

Najbolji igrač: Duje Ninčević (Solin).

Solin (4-1-4-1): Topić 7,5 - Gulišija 6,5, Mornar 7, Tomić 6,5, Puljić 6,5 - Vulikić 6,5 - Maretić 6 (od 51. Kovačić 6,5), Ninčević 7,5, Šimunac 6,5 (od 90. Veljača -), Repić 6,5 - Jelavić 6.

Osijek II (4-5-2): Barešić 6 - Magdić 5,5, A. L. Barišić 5,5 (od 75. Latković -), Stanić 6 - Benić 6, Gačić 6 (od 46. Ćosić 5,5), Todorov 6, Ilić 6 (od 46. Kulenović 5,5), Marin 6,5 - Kuprešak 5,5, Beljo 6,5.

Kustošija - Croatia 1:0 (1:0)

Zagreb - Stadion Kustošije. Gledatelja 450. Sudac: Plantosar (Darda) 7.

Strijelac: 1:0 Kovačević (3).

Najbolji igrač: Krešimir Kovačević (Kustošija).

Kustošija (4-2-3-1): Radelić-Žarkov 7,5 - Šimunić 7, ŠuškovićJakopac 6,5, Pavković 6,5, Bilić 6,5 - Ivanković 6,5, Jugović 7 (od 90. Vukadin -) - Ljubanović 7, Martin Šlogar 7, Jurčec 6 (od 46. Štimac 6,5) - Kovačević 7,5 (od 83. Vragolović -).

Croatia (4-2-3-1): Vugdelija 7 - Bešlić 6 (od 56. Lianos-Lohinski 6,5), Šalinović 6,5, Bauk 6,5, Todorić 7 - Šabić 6,5, Begić 6 - Serdarušić 6,5 (od 77. Čapin -), Čalušić 6, A. Šuto 6 (od 55. M. Šuto 6) - Gudelj 6.