Osijek zadržao prednost pred Hajdukom na prvenstvenoj ljestvici

16. travnja 2017. - 00:11
osijek_istra17-150417

U posljednjoj utakmici 28. kola Prve HNL nogometaši Osijeka svladali su u svom Gradskom vrtu Istru 1961 sa 2-0 (2-0) i tako došli do 16. ovosezonske pobjede te na prvenstvenoj ljestvici zadržali treće mjesto uz tri boda prednosti pred splitskim Hajdukom.

Oba pogotka za Osječane postigao je ukrajinski veznjak Dmytro Lopa. Prvi je put loptu poslao u mrežu već u 8. minuti, kad je ušao u kazneni prostor s lijeve strane, prevario dvojicu čuvara i preciznim udarcem poslao loptu u suprotan kut pokraj nemoćnog pulskog vratara Iveše.

Na drugi Lopin pogodak trebalo je pričekati samo 17 minuta. Ukrajinac je dobio loptu u kaznenom prostoru i iskoristio puno prostora koje su mu ostavili obrambeni igrači Istre. Zanjihao ih je nekoliko svojim lažnjacima, prevario je i vratara Ivešu, a potom ...

27. travanj 2024 01:57