Sport Domaći nogomet

maksimir slavi

Bjelicin Dinamo se u magli upisao u povijest

Dinamo je i matematički ostvario plasman u drugi krug Europske lige! No, navijači hrvatskog prvaka događaj kojega su čekali gotovo pola stoljeća uglavnom – nisu vidjeli. Većim dijelom susreta vidljivost je zbog magle bila sasvim ograničena, na rubu regularnosti (čak se dva sata prije utakmice i odgoda spominjala kao realnost).

Dinamo se i u Maksimiru predstavio neprijeporno kvalitetnijim rivalom od slovačkog prvaka.

Dominirao je cijelim tijekom susreta. A od dvije odlične prilike u prvih dvadesetak minuta Amer Gojak je realizirao drugu. Atraktivno je (petom) dovršio efektnu akciju Olma, Oršića i Gavranovića. Obrana Spartaka bespomoćno je promatrala egzekuciju.

Nakon pola sata igre prvu je promjenu na utakmici obavio glavni sudac Bojko. Zbog slabije vidljivosti ukrajinski je arbitar zamijenio loptu. Umjesto standardne bijele, momčadi Dinama i Spartaka susret su nastavile crvenom loptom. Dinamo je s novom rekvizitom, ubrzo povećao prednost. Uz svesrdnu pomoć suparničke obrane. Naime, ubačaj Stojanovića u vlastitu je mrežu preusmjerio slovački branič Kadlec.

Dinamo je ove sezone većinu utakmica riješio boljom igrom u nastavku utakmice. Ovoga puta dogodila se inverzna situacija. Tonus igre domaće momčadi u drugom je dijelu značajno splasnuo. Slovački je prvak iskoristio razdoblje ležernosti u igri ''modrih'' i jedinim udarcem u okvir vratiju (Chanturishvilija u 62. minuti) gosti su utakmici vratili neizvjesnost.

Do 80. minute kada je Dinamo vratio prednost od dva pogotka nakon akcije Petkovića (asistencija) i Oršića (realizacija).

Dinamo – Spartak 3:1 (2:0)

Zagreb – Stadion u Maksimiru.

Gledatelja 18.154.

Utakmica 4. kola D skupine Europske lige: Dinamo – Spartak 3:1 (2:0).

Sudac: Serhij Bojko (Ukrajina) – 6.

Strijelci: 1:0 Gojak (22), 2:0 Kadlec (35-autogol), 2:1 Chanturishvili (62), 3:1Oršić (80).

Žuti kartoni: Rada, Ghorbani, Skhirtladze (Spartak).

Najbolji igrač: Dani Olmo (Dinamo).

Dinamo (4-2-3-1): Livaković (6,5) – Stojanović (6), Theophile (6), Perić (6), Rrahmani (6,5) – Ademi (7), Gojak (7) – Hajrović (6), Olmo (7,5) (od 90. Budimir -), Oršić (7) (od 81. Šunjić -) – Gavranović (6) (od 76. Petković -).

Spartak (4-2-3-1): Chudy (7) – Kadlec (5) (od 86. Dangubić -), Toth (5), Godal (5,5), Čonka (5,5) – Greššak (5,5), Rada (5,5) – Jirka (6), Skhirtladze (6) (od 83. Kulhanek -), Chanturishvili (6,5) – Ghorbani (5) (od 71. Malecki -).