Sport Domaći nogomet

loš dan

Bezidejna Hrvatska poražena u šokantnom preokretu u Budimpešti

loš dan

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je poraz u drugom nastupu u kvalifikacijama za Euro 2020., nakon što je Mađarska u nedjelju slavila sa 2-1 (1-1) u dvoboju odigranom u Budimpešti.

Strijelac za našu reprezentaciju bio je Ante Rebić u 13. minuti na asistenciju Andreja Kramarića, a Mađarska je izjednačila u 34. minuti pogotkom Adama Szalaija. Pobjedu Mađarima u 76. minuti donio je Mate Patkai nakon udarca iz kuta.

IZ MINUTE U MINUTU

Hrvatska nakon maksimirske pobjede nad Azerbajdžanom, od 18 sati s Mađarskom igra utakmicu 2. kola skupine E kvalifikacija za EURO 2020.

Prijenos utakmice iz Budimpešte pratite na portalu Slobodne Dalmacije

Budimpešta – Groupama Arena.

Utakmica E skupine kvalifikacija za Euro 2020: Mađarska – Hrvatska.

Početak susreta u 18.00. Sudac: William Collum (Škotska)

Mađarska (3-5-1-1): Gulácsi - Baráth, Kádár, Orban, Dzsudzsák, A. Nagy, Szalai, Lovrencsics, Pátkai, D. Nagy, Szoboszlai

Hrvatska (4-3-3): L. Kalinić - Barišić, Vida, Lovren, Jedvaj - Rakitić, Brozović, Modrić - Perišić, Kramarić, Rebić

90 '+5 - kraj utakmice

90 - igrat će se još pet minuta, naši pritišću

85' - Ušao je Barnabas Bese umjesto kapetana Dzsudzsaka.

80' - nevjerojatna gužva nastala je u šesnaestercu Vatrenih, lopta se odbijala kao na fliperu, Rakitić je uklizao i spasio siguran pogodak, zatim je Kalinić obranio zicer s tri metra, a nakon daljnje gužve nastao je prekršaj na Lovrenu i nasreću smo se uspjeli izvući bez novoga pogotka

77' -  Izašao je Tin Jedvaj, a izbornik Dalić sve karte baca u napad i uvodi Brunu Petkovića

76' - GOL! Patkai se najbolje snašao u gužvi i iz peterca zabio za vodstvo domaćih

73' - Izvrsna šansa za Vatrene! Brekalo je prošao nekoliko mađarskih igrača, sjurio se prema šesnaestercu i opalio po golu, ali lopta je ipak završila u bloku

67' - Ušao je Josip Brekalo umjesto strijelca Ante Rebića.

65' - Izašao je Dominik Szoboszlai, a u igri je 23-godišnji veznjak Zsolt Kalmar.

63' - Balazs Dzsudzsak je zakačio Domagoja Vidu kopačkom po ramenu, izgledalo je bolno, ali Vida je to stoički podnio i nastavio igru, a Dzsudzsak je dobio žuti karton.

59' - Kramarić je izvrsno uposlio Perišića koji je izvozao mađarsku obranu, no napravio je potez previše i pucao pored Gulacsija u gol-aut.

56' - Luka Modrić je izveo korner, Perišić je bio u izglednoj poziciji, ali je lopta završila u gužvi i na kraju ju je izbio netko od mađarskih obrambenih igrača.

50' - Pokazuju Mađari da znaju igrati, sada su nekoliko puta zaprijetili, ali hrvatska se obrana uspijeva nositi s njihovim naletima.

47' - Modrić je izveo korner s desne strane, lopta se odbila do Rakitića koji puca lijevom nogom s dvadesetak metara, no njegov udarac odlazi visoko na tribine.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mađarskoj.

45+3 - kraj prvog dijela

45' - Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

40' - Nagy neće moći nastaviti susret nakon tog duela s Lovrenom, a zamijenit će ga 29-godišnji napadač Ferencvarosa Roland Varga.

36' - Nagy je pao u duelu s Lovrenom na rubu kaznenog prostora, skočili su svi Mađari i tražili najstrožu kaznu, a škotski se sudac nije oglasio! Čini se da je kontakta možda i bilo, ali pitanje je je li prekršaj bio izvan ili unutar šesnaesterca. Dugo traje ovaj prekid jer se Nagyju ukazuje pomoć, na ponovljenoj snimci vidi se da ga je Lovren nagazio

35 - zasluženo, bolji su Mađari bili dosada

34' - GOL! Dzsudzsák je napravio probleme hrvatskoj obrani na desnom boku i sjajno pronašao Szalaija u petercu koji bježi Vidi i iz mrtvoga kuta puca po golu, a lopta prolazi Lovri Kaliniću ispod ruke!

30' - Prvu zamjenu na utakmici prisiljen je napraviti Zlatko Dalić. Barišić neće moći nastaviti, a u igru je ušao nezagrijani Marin Leovac.

20' - Nagy je ubacio s lijeve strane, Szalai i Dzsudzsák su bili u naletu, no Vida i Kalinić su uspjeli zasmetati mađarskim nogometašima

14 - sretno i spretno

13' - GOOOOOL!!! Jedvaj i Modrić su zakuhali na desnoj strani, hrvatski kapetan je poslao povratnu do Kramarića koji u padu puca po golu,  lopta se sretno odbija do Rebića koji iz blizine bez poteškoća pogađa mrežu

10' - Lovrencsics se sjurio po desnom boku, krenuo je prema šesnastercu, a zatim neočekivano zapucao po golu iskosa, ali Lovre Kalinić se nije dao iznenaditi

8' - Nakon jednog slobodnjaka Szalai je ostao sam na pet metara, pucao je iz okreta, a Vida je sjajno reagirao i blokirao

7' - Barišić je sjajno ubacio u šesnaesterac, a ondje se našao Kramarić koji puca iz teške pozicije s desetak metara, ali udarac je prohujao pored gola!

6' - Perišić se sjurio sa, za njega netipičnog, desnog boka, zapucao je s dvadestak metara, no samo u ruke mađarskog vratara.

4' - Modrić je ubacio iz slobodnjaka, Lovren je bio najviši u skoku, ali njegov udarac glavom odlazi visoko iznad grede.