Domaći nogometveliko priznanje

Navijači su odlučili, hrvatski napadač zabio je najljepši gol završnog turnira Lige nacija!

Piše Hrvoje Slišković/JL
22. lipnja 2023. - 18:56

Europska nogometna federacija objavila je kako je polufinalni pogodak Brune Petkovića za najljepši na završnom turniru Lige nacija u Nizozemskoj.

Vatreni su finale Lige nacija izborili pobjedom nad domaćinom Nizozemskom u Rotterdamu (4:2) nakon produžetaka, a jedan od ključnih trenutaka bio je pogodak Brune Petkovića za 3:2 u 98. minuti, nakon nizozemskog izjednačenja u posljednjim sekundama sudačke nadoknade.

Taj dalekometni udarac navijači su izabrali za najljepši pogodak cijelog turnira.

U konkurenciji su još bili

- Federico Dimarco koji je u susretu za treće mjesto ‘probio‘ nizozemskog vratara u već u 6. minuti susreta

- Mario Pašalić koji je na sjajnu asistenciju Luke Ivanušeca poentirao protiv Nizozemaca

- Donyell Malen koji je ‘načeo‘ Livakovića u 34. minuti polufinalne utakmice Final Foura