Sport Hajduk

kakva pobjeda!

Rapsodija u bijelom! Hajduk najboljom utakmicom sezone razbio Rijeku u Jadranskom derbiju

Hajduk je u derbi susretu 30. kola HT Prve HNL svladao Rijeku rezultatom 4:0! Siniša Oreščanin i njegovi izabranici razbili su goste i tako prekinuli 13 utakmica dug post bez pobjede nad Rijekom na Poljudu. Ovo je definitivno bila najbolja utakmica Hajduka u ovoj sezoni i najava da bismo mogli uživati u posljednjih šest kola sezone. Ovom se pobjedom Hajduk vratio na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Split, stadion Poljud, 20. travnja 2019.

HAJDUK - RIJEKA 4:0 (3:0)

Strijelci: Jurić 2`, Hamza 30`, Caktaš 45` i 50`

Sudac: Fran Jović (Zagreb)

Pomoćni suci: Tomislav Petrović (Valpovo) i Igor Krmar (Zagreb)

Dodatni suci: Mario Zebec (Cestica) i Dario Bel (Osijek)

HAJDUK (4-3-1-2): Posavec (-) - Tudor (6), Ismajli (7), Svatok (6,5), Bradarić (6) - Jurić (9) (od 67. Kalik -), Nejašmić (6,5) (od 71. Palaversa -), Barry (7) - Caktaš (7,5) - Gyurcso (7), Jairo (6,5) (od 60. Tahiraj -)

RIJEKA (4-2-3-1): Sluga (5) - Kvržić (5), Župarić (5), Escoval (5), H. Smolčić (5) - Halilović (5), Lepinjica (5) (od 67. Lončar -) - Murić (5) (od 83. Bušnja -), Puljić (5), Acosty (5) - Čolak (5) (od 46. Pavičić 5)

TIJEK SUSRETA

90+2` Kraj utakmice!

90` Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

88` Žuti karton dobio je Svatok.

87` Hajduk ne staje, i dalje Bijeli traže put prema Sluginom golu.

83` Posljednja promjena i u Rijeci. Izašao je Murić, na terenu je Bušnja.

76` Žuti karton za Tibora Halilovića.

75` Ponovno je bilo opasno pred golom Rijeke, ali Smolčić izbija u korner.

71` Ulazi Palaversa, igru napušta Nejašmić.

70` Na stadionu su 14.752 gledatelja.

67` Izlazi danas sjajni Stanko Jurić, na terenu je Kalik. Mijenjaju i Riječani, izašao je Lepinjica, na terenu je Lončar.

66` Smirila se sada malo igra, Hajduk je zadovoljan vodstvom, a Rijeka ne pokušava puno prema naprijed.

60` Prva promjena u Hajduku, igru napušta Jairo, na terenu je Tahiraj.

55` Tražio je Puljić kazneni udarac, ali Jović se nije oglasio.

50` GOOOOOL! Rapsodija u Bijelom! Hajduk razbija Rijeku! Jurić je našao Gyurcsa koji je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, a Caktaš zabija svoj drugi gol za 4:0 Hajduka!

48` Gyurcso je tražio Jaira u kaznenom prostoru, ali ipak prejaka lopta za Brazilca.

46` Počelo je drugo poluvrijeme, u igri je kod Riječana Pavičić umjesto Čolaka.

45+2` Kraj sjajnog prvog poluvremena!

45` GOOOOOOL! Kakva utakmica Hajduka! Caktaš zabija za 3:0 nakon što je Gyurcso ubacio u kazneni prostor, a Jairo glavom pogodio vratnicu. Caktaš je imao lagan posao, pospremio je loptu u prazan gol.

36` Hajduk apsolutno kontrolira utakmicu, sjajno prvo poluvrijeme gledamo.

30` GOOOOOL! Kakav pogodak Hajduka! Ukrao je Jairo loptu Riječanima pred kaznenim prostorom, Jurić je prograo Hamzu koji pogađa same rašlje i Hajduk vodi 2:0!

29` Evo i prvog pokušaja Rijeke, tukao je Murić s dvadesetak metara, ali lopta odlazi pored gola.

18` Pucao je Svatok glavom preko gola nakon novog kornera, sjajno igra Hajduk, prednost je mogla biti puno veća.

16` I ponovno Jurić pogađa okvir gola. Bradarić je ubacio u peterac, Jurić je tukao glavom, ali još jednom je falilo sreće.

15` Caktaš je odlično dodao loptu u šesnaesterac, Jairo propušta za Jurića koja pogađa vratnicu!

8` Nastavljaju se Hajdukovi napadi, odlično izgledaju Bijeli.

6` Dominira Hajduk, bio je sada Caktaš u dobroj poziciji, ali je slabo pucao.

2` GOOOOOL! Kakvo otvaranje Hajduka! Gyurcso je izveo korner, nakon malo glavometa u kaznenom prostoru, Župarić je izbio samo do Jurića koji s 12 metara pogađa mrežu Sluge za vodstvo Bijelih!

1` Počela je utakmica na Poljudu.