Sport Hajduk

najveći hrvatski derbi

Bijeli spretno i sretno došli do velikog boda na Maksimiru!

Susret Hajduka i Dinama na Maksimiru završio je neodlučenim rezultatom 1:1.

Modri su sjajno ušli u utakmicu i u prvih nekoliko minuta stvorili nekoliko izglednih prilika. Svoju dominaciju okrunili su u 12. minuti, kada je Ismajli prebacio istrčalog Ljubića nakon udarca iz kuta.

Hajduk nije imao izglednih šansi u prvom poluvremenu, ali u 45. minuti Caktaš puca i pogađa u ruku Leovca, a Bebek bez razmišljanja pokazuje na bijelu točku. Hajdukov kapetan sam je izveo najstrožu kaznu i neobranjivim udarcem matirao Livakovića.

U drugom poluvremenu situacija se primirila, ali Dinamo je i dalje dominirao. Stvorili su nekoliko opasnih situacija pred golom Ljubića, ali vratar Bijelih uspijevao je s njima izaći na kraj. Pogotov valja izdvojiti udarac Danija Olma iz 74. minute kojeg je Ljubić dobro obranio.

Na kraju dana, Bijeli mogu biti zadovoljni osvojenim bodom, a Nenad Bjelica će sigurno žaliti za propuštenim prilikama.

Zagreb, 22. studenog 2019.

DINAMO - HAJDUK 1:1 (1:1)

Sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Pomoćnici: Goran Pataki (Đakovo) i Vedran Đurak (Sisak)

Dodatni suci: Marko Matoc (Zaprešić) i Marin Vidulin (Kanfanar)

Četvrti sudac: Goran Loparac (Sladojevci)

HAJDUK: Ljubić - Bašić, Ismajli, Simić, Čolina - Jurić, Nejašmić, Kalik - Caktaš - Eduok, Jradi

Klupa: Blažević, Barry, Jakoliš, Svatok, Beširović, Delić, Blagaić, Vučur, Dolček, Tahiraj, Radić, Teklić

DINAMO: Livaković - Šitum, Dilaver, Perić, Leovac - Moro - Kadzior, Olmo, Ivanušec, Oršić - Petković

Klupa: Zagorac, Pinto, Hajrović, Majer, Marin, Moubandje, Atiemwen, Theophile-Catherine, Stojanović, Gvardiol, Baturina, Đira

Strijelci: Ismajli (ag) 12`, Caktaš (11m) 45+1`

TIJEK SUSRETA

90+7` Utakmica je završila.

90+3` Žuti karton za Hajrovića zbog prekršaja u napadu. To mu je treći i neće ga biti u sljedećoj utakmici.

90` Igrat će se još šest minuta sudačke nadoknade.

89` Sve je izglednije da će susret završiti neodlučenim rezultatom. Bijeli se cijelo drugo poluvrijeme disciplinirano brane i ne dopuštaju Modrima doći do pobjede.

87` Posljednja promjena i kod domaćina. Iz igre će Oršić, a u igru Atiemwen.

86` Posljednja izmjena u redovima Hajduka. Iz igre izlazi Anthony Kalik, a u igru ulazi Hamza Barry.

83` Majer ubacuje iz slobodnog udarca, a Dilaver puca glavom preko gola.

79` Bebek pokazuje žuti karton Nenadu Bjelici zbog prigovora.

78` Igra je nastavljena.

77` Iz igre će Luka Ivanušec, a u igru ulazi Lovro Majer.

76` Ivan Bebek zaustavlja sada igru zbog bakljade u režiji domaće navijačke skupine.

74` Sjajan udarac upućuje Dani Olmo, ali Marin Ljubić odlično reagira.

73` Prva promjena u redovima domaćina. Iz igre će Kadzior, a u igru ulazi Izet Hajrović.

72` Nova opasnost za Bijele nakon Dinamovog kornera, ali Ljubić uspijeva otkloniti opasnost.

68` Pogreška Dinamovih napadača gura Hajduk u kontru. Eduok sjajno prolazi Perića, ali situaciju spašava Dilaver.

65` Druga izmjena u redovima Hajduka. Igru napušta Darko Nejašmić, a u igru ulazi Tonio Teklić.

62` Kadzior prijeti iz slobodnog udarca, ali njuegov šut odlazi preko gola.

60` Igra se sada malo primirila. Već neko vrijeme nismo vidjeli opasnost pred nečijim golom.

56` Prva izmjena u redovima Hajduka. Iz igre izlazi Bassel Jradi, a ulazi Marin Jakoliš.

55` Na stadionu je službeno 15.757 gledatelja.

54` Torcida je sada razvukla veliki transparent kojim odaju počast Vukovaru i Škabrnji.

50` Petković je sjajno petom ostavio loptu za Oršića, a on puca s nekih 18 metara. Vratar Bijelih ponovno uz poteškoće uspijeva odbiti loptu u korner.

48` Kadzior je neugodno ubacio iz slobodnog udarca, ali Ljubić uz manje probleme uspijeva ukrotiti loptu.

46` Počelo je drugo poluvrijeme. Obje momčadi nastavljaju s istim sastavima.

Nakon prvih 45 minuta utakmice između Dinama i Hajduka rezultat je 1:1.

Domaćini su došli u vodstvo u 12. minuti nakon što je Ismajli skrenuo loptu iz kornera u svoju mrežu, dok su Bijeli izjednačili u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena iz kaznenog udarca, nakon što je Caktašev udarac završio na ruci Marina Leovca.

Po svemu viđenom, Bijeli mogu biti jako zadovoljni ovim rezultatom jer Modri su dominirali gotovo cijelim poluvremenom i imali nekoliko izglednih šansi.

Hajduk nije imao ideje u fazi izgradnje napada, a i struktura momčadi u fazi obrane nije bila dobra, stoga je Bjeličina momčad u nekoliko navrata lakoćom dolazila do Ljubićevog gola.

Bijeli su imali jednu polupriliku u 17. minuti, kada je Jradi ubacio loptu na koju je Jurić zakasnio, a valja izdvojiti i situaciju iz 31. minute, kada su Caktaš i Eduok išli sami na Dinamovog braniča s centra, ali je Caktaš oklijevao s dodavanjem te mu je Perić s leđa oduzeo loptu.

45+2` Ivan Bebek označio je kraj prvog poluvremena.

45+1` Igrat će se minuta sudačke nadoknade.

45+1` GOOOOOL! Mijo Caktaš odlično izvodi najstrožu kaznu i poravnava rezultat.

45` Kazneni udarac za Hajduk! Caktaš je uputio udarac, a lopta je pogodila u ruku Leovca. Bebek je pokazao na bijelu točku i dodijelio Leovcu žuti.

44` Bijeli posljednjih minuta dominiraju posjedom, ali ne pronalaze načina za zaprijetiti Livakovićevom golu. Za sada se oslanjaju na ubačaje.

38` Velika prilika za Modre. Ivanušec je ostavljen sam na lijevoj strani, ali njegov udarac završava u vanjskoj strani mreže.

35` Hajduk pokušava zaprijetiti Dinamu iz organiziranog napada, ali disbalans u strukturi momčadi je toliki da igrači nemaju rješenja u zadnjoj trećini.

31` Hajduk je sada imao sjajnu mogućnost za zaprijetiti Dinamu iz kontre. Caktaš je povukao loptu i Bijeli su imali situaciju 2 na 1 s centra. No, Caktaš je oklijevao kod predaje i Perić je stigao uklizati mu s leđa i čisto odnijeti loptu.

29` Ponovno Dinamo prijeti iz kornera. Bijeli nisu dobro reagirali na ubačaj, ali lopta na kraju izlazi van igre.

27` Već treći žuti karton za goste. Ovoga puta namijenjen je Anthonyju Kaliku.

26` Olmo puca prema golu, a Ljubić uz manje poteškoće brani udarac. U nastavku akcije šut upućuje i Oršić, a ovoga puta Hajdukov vratar je sigurniji.

23` Loše postavljanje vezne linije Hajduka ostavilo je mnogo prostora između linija i Ismajli je bio prisiljen napraviti prekršaj. Ni on neće moći igrati protiv Rijeke.

22` Dobra akcija Dinama stvorila je nove probleme za obranu Bijelih, ali uspjeli su iskontrolirati situaciju i lopta je na kraju završila u rukama ljubića.

17` Opasno je sada bilo pred Dinamovim golom. Jradi je poslao prizemnu loptu u protivnički peterac, ali Jurić je zakasnio.

16` Simić je loše procijenio let lopte te je bio primoran zaustaviti Petkovića prekršajem. Dobit će žuti karton i neće moći igrati protiv Rijeke.

14` Novi udarac prema Ljubićevom golu, ali Hajdukov vratar je spreman.

12` Pogodak za Dinamo. Nakon udarca iz kuta Ismajli je dodirnuo loptu koja je otišla iza leđa istrčalog Ljubića.

11` Opasno je bilo pred Hajdukovim golom nakon kornera, ali lopta je očišćena.

10` Odmah na drugoj strani puca Olmo. Bit će novi udarac iz kuta za Dinamo.

9` Bijeli su po prvi put uspjeli doći pred protivnički šesnaesterac. Kalik je uputio udarac, ali lopta odlazi pored Livakovićeve desne vratnice.

7` Fanstastičan solo prodor Brune Petkovića koji je polegao na tlo Simića driblingom, ali Ljubić fanstastično brani i uspijeva sačuvati svoju mrežu.

4` Velika šansa za Dinamo. Olmo je ostao sam na desetak metara i uputio dobar udarac. Lopta je srećom dotaknula Simića i prošla tik uz vratnicu u korner.

3` Dinamo na početku kontrolira posjed, a Hajduk pokazuje namjeru braniti se u 4-5-1.

1` Utakmica je počela.

0` Igrači Hajduka izašli su na teren u crnim majicama s natpisom "Podrška navijačima, kontra mraku, kontra sili".