Košarkau dramatičnoj završnici

Aco Petrović s Brazilom srušio Grčku predvođenu Antetokounmpom i osigurao prvo mjesto u skupini

3. rujna 2019. - 18:29

Košarkaši Brazila nadoknadili su 17 koševa zaostatka s kraja druge četvrtine i u iznimno napetoj završnici svladali favoriziranu Grčku sa 79-78 za prvo mjesto u skupini F i plasman u drugi krug Svjetskog prvenstva u Kini.

Momčad Aleksandra Petrovića limitirala je najboljeg igrača prošle NBA sezone Giannisa Antetokounmpa na 13 koševa, a od -17 (23-40) u 18. minuti, Brazilci su serijom 13-0 dohvatili Grke već u 22. minuti. Iako je Brazil u zadnju minutu ušao s vodstvom 76-71 i loptom u rukama, zahvaljujući pogrešci Rafe Luza i neujenačenom sudačkom kriteriju, Grčka je dvaput imala priliku za povratak.

Luz je izgubio loptu i prema procjeni sudaca napravio nesportsku pogrešku pa su Grci s dva pogođena slobodna bacanja Papanikolaoua i trice Printezisa došli do izjednačenja. B...

09. svibanj 2024 15:27