KošarkaKONAČNO

Skinuli prokletstvo Gorice: sve prvenstvene poraze 'žuti' u prvom susretu doigravanja naplatili s kamatom

24. travnja 2019. - 23:39
split_dynamic7-271218

Nakon tri ovosezonska poraza od Gorice Split je momčadi trenera Josipa Sesara vratio s kamatama i poveo u četvrtfinalu play offa s 1:0. Gosti su stigli u znatno oslabljenom sastavu, bez ozlijeđenih Mazalina, Papca, Vučića. No, bez obzira na to bila je to rapsodija u žutom. Pregazili su goste od starta u vjerojatno svojoj najboljoj utakmici sezone.

Nakon samo sedam minuta igre na semaforu je svijetlilo 26:8, a dvije minute prije velikog odmora 52:29. U prvoj četvrtini dominirao je Cobbins, u drugoj je štafetu preuzeo odlični Marčinković, a u trećoj Kedžo. Prvospomenuta dvojica imala su double double učinak, Cobbins je imao 12 skokova, a Marčinković 11 asistencija. Maksimalnih plus 38 bilo je tri minute prije kraja (97:59). Završnicu je odradila mlada splitska petorka. Svi igrači dom...

26. travanj 2024 07:56