Košarkauvjerljivi

Nova pobjeda: naši košarkaši prošli pretkvalifikacije za EuroBasket, Drežnjak i Perković najbolji

Piše dražen žura
29. srpnja 2023. - 17:21

Hrvatska je svojom drugom pobjedom protiv Irske, ovoga puta u Dublinu došla do treće ukupne, i na taj način osigurala prvo mjesto u skupini, u pretkvalifikacijama za kvalifikacije (dobro ste pročitali op.p.) u kojima će se odlučiti tko ide na Eurobasket 2025.

Izbornik, Josip Sesar, u premijernom nastupu u tri odigrana kola ne zna za poraz, što bi mogao biti „špurijus” da ćemo s njime i do EP-a ! Preostaje još i ogled s Luksemburgom u srijedu pa bi tako Sesar prvu misiju trebao završiti s „pokerom” u rukama.

Inače, kroz utakmicu, u prvoj dionici daleko bolje nego u drugoj koja je pak završena neriješenim ishodom (22:22). Onda je uslijedila igra „ tko će manje”, pa se moglo zabilježiti da je u 6.minuti treće četvrtine rezultat bio 5:5!!!

Dobro je što se vanjski šuta za tri poena otvorio Dariju Drežnjaku, pogodio je četiri puta, kasnije je i Borna Kapusta imao svoju rolu s dvije i tu su Irci bili bez odgovora. Kasnije se samo čekalo kraj i koliko će uvjerljiva biti pobjeda Hrvatske.

Irska – Hrvatska 61: 95

DUBLIN – Dvorana „ Nationaal Basketbaal Arena”.