Ostalokombinacija

Najbolji skijaš današnjice stigao do svog prvog olimpijskog zlata, Hrvati zauzeli 12. i 19. mjesto

13. veljače 2018. - 09:53

Najbolji skijaš današnjice 28-godišnji Austrijanac Marcel Hirscher osvojio je naslov olimpijskog pobjednika u kombinaciji na ZOI u Pjongčangu, on je do svog prvog olimpijskog zlata stigao sa 23 stotinke prednosti ispred srebrnog Francuza Alexisa Pinturaulta, odnosno 1.02 sekunde ispred još jednog Francuza Victora Muffat-Jeandeta koji je osvojio broncu, dok su hrvatski predstavnici Filip Zubčić i Natko Zrnčić-Dim zauzeli 12., odnosno 19. mjesto sa 3.08 i 4.03 sekunde zaostatka.

Ukupni pobjednik Svjetskog kupa posljednjih šest sezona te šesterostruki svjetski prvak Hirscher dosada je u svojoj kolekciji medalja imao samo jedno olimpijsko srebro iz slaloma otprije četiri godine iz Sočija, no već u prvoj disciplini alpskog programa u Pjongčangu pokazao je kako bi ovo moglo biti njego...

27. travanj 2024 02:15