Ostaločetvrto olimpijsko zlato

Švicarac Cologna uvjerljiv na 15 km slobodnim načinom, dobar nastup Hrvata

16. veljače 2018. - 12:15

Švicarski trkač na skijama 31-godišnji Dario Cologna osvojio je u petak svoje prvo zlato na Igrama u Pjongčangu, a ukupno četvrto u karijeri, uvjerljivom pobjedom u utrci na 15 km slobodnim načinom te dokazao kako mu na ovoj dionici nema ravna.

Dobar nastup imali su hrvatski predstavnici, Krešimir Crnković je osvojio 47. mjesto, a Edi Dadić bio 53. od 116 trkača koji su stigli do cilja.

Naime, Cologni je ovo već treće uzastopno olimpijskom zlatno odličje na 15 kilometara, bilo da se trči klasičnom ili slobodnom tehnikom. U Vancouveru 2010. bio je najbrži slobodnim načinom, baš kao i u Pjongčangu, a na 15 km klasično najbrži je bio u Sočiju.

Cologna je bio jedini trkač koji je stazu u Alpensia centru prošao za manje od 34 minute, a drugoplasiranog Norvežanina Simena H...

08. svibanj 2024 06:18