OstaloBudućnost boksa

Hrvatski superteškaš osvojio europsku broncu: Pratljačić na postolju s najboljim mlađim seniorima Starog kontinenta

Piše PSD
18. ožujka 2019. - 13:03
IMG-20190317-WA0003

Hrvatski superteškaš Luka Pratljačić osvojio je brončanu medalju na Europskom prvenstvu za seniore do 23 godine, koje se održavalo u ruskom Vladikavkazu. Medalju mu je uručio Predsjednik Hrvatskog boksačkog saveza i član Izvršnog odbora Europske boksačke konfederacije (EUBC) Bono Bošnjak.

Ovo je izuzelan uspjeh mladog Osječana, koji je u Rusiji potvrdio svoju dobru formu. Na smotri Starog kontinenta nastupilo je gotovo 400 boksača iz 38 europskih zemalja, a Pratljačiću je za broncu upisao dvije pobjede i poraz.

U prvom susretu slavio je uvjerljivo na bodove protiv Daše Simeunovića iz Bosne i Hercegovine, inače četvrtfinaliste Svjetskog prvenstva i osvajača niza međunarodnih turnira. Nakon njega Luka je u prvoj rundi prekidom pobijedio Talijana Salvatorea Scalu, brončanog s...

26. travanj 2024 10:37