Sport Ostalo

Favoriti

Vrije Makarska, domaćin prepuni optimizma: Uz pomoć publike prolazimo dalje

Favoriti

- Stanje u momčadi je super i svi jedva čekamo večerašnju utakmicu! – poručuje trener Novog Vremena Apfel Tomislav Horvat uoči utakmice s Omonijom u kojoj njegova momčad otvara nastup u Ligi prvaka.

Kao domaćin i momčad s najboljim koeficijentom Makarani su glavni favoriti za osvajanje prvog mjesta, jedinog koje vodi u Elitnu rundu.

- Samo je prolaz uspjeh, slažem se s tom tvrdnjom. Iako sam kratko tu i odradio sam samo nekoliko treninga s momčadi, imamo kvalitetu i uz pomoć publike moramo proći dalje – rekao je Horvat na konferenciji za medije i zahvalio upravi kluba na pruženoj prilici.

- Sve je to došlo brzo za mene. Kao trener sam već nastupao u Ligi prvaka, ali poziv iz Makarske nisam očekivao. Forte momčadi mora ostati isti, a to je agresivnost, želja, borba i naravno igranje za publiku.

Kakvi su suparnici?

- Shkupi ima makedonske reprezentativce, Leo Brazilce, a Omonia je dobra, posložena momčad. Zasad je fokus samo na Omoniji koju smo dobro analizirali, a druge dvije momčadi gledat ćemo uživo i tako dobiti najbolju sliku njihovih mogućnosti.

Leov trener Vjačeslav Vladjuščenko kaže da je Novo Vrijeme favorit, a s njime se slaže i trener Omonije Costas Christodoulou, dok je trener Shkupija Zoran Lekič bio još izravniji:

- Novo Vrijeme će bez konkurencije osvojiti skupinu!

Pila naopako ili ne, vidjet ćemo.

Raspored

Liga prvaka, skupina 6 Glavne runde (Makarska)
Danas: Shkupi – Leo (18), Novo Vrijeme Apfel – Omonia (20.30)
Sutra: Omonia – Shkupi (18), Novo Vrijeme Apfel – Leo (20.30)
Petak: Leo – Omonia (18), Novo Vrijeme Apfel – Shkupi (20.30)

Protivnici Makarana

LEO FUTSAL - Klub iz glavnog grada Armenije Erevana osnovan je tek 2016. godine i od tada je sve tri sezone bio prvak države. Kao najbolji armenski klub u sezoni 2017./18. prošao je Preliminarnu rundu Lige prvaka i ispao u Glavnoj rundi koja se igrala u Zagrebu. Domaćin je skupine bio tadašnji hrvatski prvak Nacional, a protivnici su im bili još Liburni iz Kosova i francuski Gargeoise. Leo je s četiri osvojena boda u tri susreta zauzeo drugo mjesto, a dalje je prošao samo pobjednik skupine Nacional. Prošle sezone Leo nije uspio proći Preliminarnu fazu nakon što je u skupini zauzeo drugo mjesto, iza domaćina švedske Uddevalle. U aktualnoj sezoni Leo je ovog ljeta u istoj fazi natjecanja bio uspješan. Sretnom mu se pokazala Podgorica gdje je pobijedio domaći Titograd (4:1) i danski Gentofte (3:2). Četiri od sedam golova Lea na tom turniru postigao je Brazilac Francisco De Campos. U sastavu je šestero Brazilaca i mnogi smatraju kako je upravo Leo glavni protukandidat Novom Vremenu za osvajanje skupine.

OMONIA - Jedan od najuspješnijih futsal klubova na Cipru upravo je Omonia, osnovana 2008. godine. U dosadašnjih 11 godina postojanja osvojili su pet naslova prvaka Cipra, isto toliko kupova i dva Superkupa. Futsal sekcija dio je atletskog kluba osnovanog 1948. godine u Nikoziji, a djeluje u osam različitih sportskih disciplina. Predvođena strijelcem čak osam golova Renanom Robertom Mantellijem Omonia je ove sezone osvojila skupinu Preliminarne runde Lige prvaka pred svojim navijačima. Porazila je turski Gazi Üniversitesi 8:2 i islandski Vaengir Jupiters 8:1, dok je sa slovačkom Pinerolom remizirala 5:5. Ni jednom u prethodna četiri nastupa Omonia nije uspjela proći skupinu Glavne runde Lige prvaka. Prošle sezone osvojili su trostruku krunu (prvenstvo, Kup i Superkup).

SHKUPI - Shkupi je klub iz Čaira, jedne od deset općina koje čine glavni grad Sjeverne Makedonije Skoplje. I Shkupi je mlad klub, osnovan 2014. godine. Već u prvoj sezoni postao je prvak i plasirao se u Prvu ligu u kojoj je u debitantskoj sezoni 2015./16. zauzeo odlično drugo mjesto. Sezonu kasnije otišao je korak dalje i postao prvak, a drugu titulu osvojili su prošle sezone kada su uzeli i državni kup. Nastup u Makarskoj Shkupi je izborio osvajanjem jedne od skupina Preliminarne runde kojoj je bio domaćin. U Skoplju je svladao velški Cardiff (5:0), andorski Encamp (11:1) i latvijski Lokomotiv Daugavpils (3:2). Momčad je sastavljena od nekoliko reprezentativaca Sjeverne Makedonije, a najnoviji im se pridružio nedavno. Iz redova konkurentskog Velesa stigao je kapetan reprezentacije Zoran Leveski.