Sport Ostalo

futsal

Omišani u četvrtfinalu kupa dočekuju Dinamo, a na Gripama nas očekuje dalmatinski derbi

futsal

Nakon što su eliminirali aktualnog prvaka Novo Vrijeme Apfel malonogometaši Olmissuma u četvrtfinalu Hrvatskog kupa dočekuju Futsal Dinamo, odlučeno je tako na ždrijebu.

Zanimljivo, Omišani u nedjelju gostuju u Zagrebu kod istog suparnika u Prvoj ligi, a onda sredinom sljedećeg tjedna Dinamo dolazi na Ribnjak. Dvostruki ogled čeka Split i Crnicu, prvo u subotu na Gripama u prvenstvu, a onda na istome mjestu i u Kupu. Vrgorac bi trebao imati najlakši posao jer doma igra s Petrinjčicom, posljednjeplasiranom momčadi 2. lige Zapad, a četvrti par čine lanjski finalist Alumnus i branitelj naslova Uspinjača Gimka. Utakmice se igraju 26. ili 27. studenoga, a pobjednici prolaze na Final Four (21. i 22. prosinca).

U posljednja dva ogleda osmine finala Vrgorčani su slavili u Našicama, a Split je bio uvjerljiv kod Pule.

“Nebesko-plavi” su dobro otvorili susret, Martinac je već u 7. minuti pogodio za vodstvo. No, ubrzo stvari na početak vraća Mihaljević. Ali, tada braća Suton pokazuju svu raskoš talenata i s dva pogotka donose mir u vrgoračke redove. Međutim, uporni domaćini do poluvremena ponovno se vraćaju u život golovima Tomca i Tomića.

Tek u nastavku Vrgorčani su uspjeli slomiti otpor domaćina, pogocima Luke Sutona i Sesara. Pobjedu je pred kraj potvrdio Josip Suton, koji se nakon više od mjesec dana pauze zbog ozljede, vratio na najbolji način. Kad se vrati i Toni Jelavić onda očekujemo onaj goropadni Vrgorac od kojeg će mnogi strahovati.

U šestom pokušaju Split je napokon došao do prve pobjede u sezoni. Nakon prvih pet kola domaćeg prvenstva u kojem je još bez trijumfa, barem se osladio u Kupu gdje je s laganih 9:2 u gostima kod drugoligaša Futsal Pule izborio četvrtfinale. Kad su početkom drugog poluvremena domaćini smanjili na 3:2 činilo se da bi utakmica mogla ući u neizvjesne vode, a onda je do kraja utakmice Split nanizao šest golova za uvjerljivu pobjedu.