Rusi novi svjetski prvaci u hokeju, u finalu bolji od domaćina Kanade

19. svibnja 2008. - 00:14

Hokejaši Rusije novi su svjetski prvaci. U finalnom susretu Rusija je u Quebecu nakon produžetka pobijedila Kanadu 5:4 (1:3, 1:1, 2:0, 1:0).

Premda su Kanađani dva puta imali dva pogotka viška (3:1, 4:2), Rusija je uspjela izjednačiti rezultat i izboriti produžetak. Junak utakmice bio je Ilja Kovalčuk koji je izjednačio rezultat na 4:4 pet minuta prije kraja, a potom u drugoj minuti produžetka osigurao "Zbornaji" pobjedu. Pogotke za rusku vrstu koja je naslov svjetskog prvaka čekala od 1993. godine postigli su i Sjomin (01:23, 21:14), te Tereščenko (48:55), dok su strijelci za Kanadu bili su Burns (03:54, 14:51), Kunitz (09:17) i Heatley (29:56).

KANADA - RUSIJA 4:5 (3:1, 1:1, 0:2, 0:1)

Quebec. Dvorana Pepsi Colisee - 13.339 gledatelja; Suci: Larking (Švedska), Vinnerborg (Šve...

27. travanj 2024 04:17