Ostalodrugi poraz

Hrvatske odbojkašice ostale bez plasmana na OI: ponovno povele pa izgubile tri seta zaredom

9. siječnja 2020. - 16:27

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija neće nastupiti na ovogodišnjim Olimpijskim igrama u Tokiju (24. srpnja - 9. kolovoza), one su 1-3 (25-20, 26-28, 16-25, 22-25) porazom od Belgije u susretu 2. kola skupine B kvalifikacijskog turnira u nizozemskom Apeldoornu izgubile sve izglede za osvajanje jednog od prva dva mjesta u skupini koja vode u polufinale.

Hrvatska je dvoboj protiv Belgije u četvrtak izgubila na sličan način kao i onaj protiv Turske dan ranije. Naše odbojkašice ponovno su osvojile prvi set samo da bi izgubile sljedeća tri.

Nakon nešto slabijeg ulaska u dvoboj, Belgija je povela sa 6-3, Hrvatska je ostvarila seriju 11-3 kojom je stigla do vodstva 14-9 i kontrole rezultata u prvom setu. Prednost Hrvatske rasla je sve do 24-16, da bi Belgija s četiri uzastopna p...

10. svibanj 2024 00:38