Ostalonije bio njegov dan

Loše iznenađenje u Italiji: Tin Srbić nije uspio obraniti naslov europskog prvaka

Piše HINA
27. travnja 2024. - 20:12

Najbolji hrvatski gimnastičar Tin Srbić nije uspio obraniti naslov europskog prvaka na preči, a subotnje finale u talijanskom Riminiju završio je na šestom mjestu s ukupnom ocjenom 14,066.

Novi europski prvak je Ukrajinac Ilja Kovtun, član GD "Osijek-Žito", koji je osvojio zlatnu medalju s ocjenom 14,600, nadmašivši drugoplasiranog  Litavca Roberta Tvorogala (14,566) zato što je za jednu desetinku boda imao višu početnu ocjenu. Brončano odličje osvojio je Cipranin Marios Georgiou (14,366).

Tin Srbić je ostao bez odličja zato što nije uspio izvesti planiranu vježbu pa mu je početna ocjena s najavljenih 6,3 snižena na 5,5, što je čak i niže od početne ocjene iz kvalifikacija (5,7).

Što se izvedbe tiče, 27-godišnji Zagrepčanin nije bitno zaostajao za osvajačima odličja. Dobio je 8,566 bodova, a bolju ocjenu su imali imali samo prvoplasirani Kovtun (8,700) i drugoplasirani Tvorogal (8,766).