Ostalouvjerljiv trijumf

Nova pobjeda Norvežanina Kildea u superveleslalomu: iznenađenje drugim mjesto napravio Austrijanac Haaser

29. prosinca 2021. - 15:54

Norveški skijaš Aleksander Aamodt Kilde slavio je u srijedu u superveleslalomu Svjetskog kupa u talijanskom Bormiju, i to mu je treća pobjeda ove sezone u ovoj disciplini, a deseta ukupno u karijeri.

Dugo vremena drugo i treće mjesto su držali Austrijanac Vincent Kriechmayr i Amerikanac Ryan Cochran-Siegle, ali onda je sa startnim brojem 25 iznenadio Austrijanac Raphael Haaser, koji je doskijao do drugog mjesta (+0.72) i tako po prvi puta u karijeri stao na postolje.

Na treće mjesto je pao Kriechmayr (+0.85), koji je prije 12 dana bio treći i na super-G u Val Gardeni.  Amerikanac Ryan Cochran-Siegle, koji je prošle godine osvojio superveleslalom u Bormiju, na kraju je završio na četvrtom mjestu (+0.90).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa i dalje vodi Švicarac Marco Odermatt, os...

03. svibanj 2024 06:19