Olmissum i Pula izbacili Square i Dinamo, slijedi veliko finale Kupa

2. ožujka 2024. - 22:55

OPET PENALI

Olmissum – Square 2:2/penali 3:4

DUBROVNIK Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 1000. Suci: Vedran Babić i Mario Budimir (obojica iz Splita), treći sudac: Mislav Džeko (Zagreb), delegat: Boris Durlen (Zagreb), kontrolor suđenja: Ivan Novak (Varaždin).

Strijelci: 1:0 Sekulić (22), 2:0 Hrstić (28), 2:1 Đuraš (35), 2:2 Hrkać (38)

OLMISSUM: Vinko Rozga, Duje Kustura, Josip Jurlina, Ilro Olavi Vanha, Antonio Sekulić – Duje Zemunik, Nikola Čizmić, Jakov Hrstić, Jeremy Bukovec, Bruno Žilić, Antonio Juretić, Josip Juretić, Josip Kolobarić, Richard Manuel Rejala Mendoza. Trener: Frane Despotović.

SQUARE: Lujo Jurišić, Hrvoje Cvjetković, Marko Kuraja, Mirko Hrkać, Maro Đuraš – Peter Prce, Alen Turuk, Ivan Daničić Kačić, Haron Džanković, Antonio Noković, Filho Djaelson Cavalcante Alves, Arttu Valtteri Lintula Lassi, Gordan Duvančić, Guilherme Dos Santos. Trener: Marin Jukić.

Hrvoje Cvjetković je pogodio u prvoj seriji penala, kapetan Squarea je otvorio odluku o pobjedniku na penale. Potom je uspješan bio i Antonio Sekulić. Olmissum je izjednačio. Haron Džanković nije uspio svladati Nikolu Čižmića, ali u toj drugoj seriji nije uspio Antonio Juretić svladati Luja Jurišića. Treća serija: Maro Đuraš je pogodio, pogodio je i Bruno Žilić. Četvrta serija: Marku Kuraji udarac brani Čizmić, Duje Kustura je neumoljiv. Peta serija. Pogodio je Mirko Hrkać, te produžio nadu Squarea, ali peti strijelac za Olmissum je Rejala. I on je pogodio. Olmissum će igrati finale protiv Stanoinvest Futsal Pule. Suze Squarea, radost omiških ‘Gusara‘...

Prvo poluvrijeme? Ratnička utakmica u prvih deset minuta. Svako malo bi se čula zviždaljka sudac. Tako je već u 9. minuti Square imao dva udarca s 10 metara, ali oba puta je bio odličan na vratima Olmissuma Vinko Rozga. ‘Crveno plavi‘ su u tim trenucima imali četiri akumulirana prekršaja. Do kraja poluvremena niti jedan novi prekršaj. Minutu i 10 sekundi prije odmora Frane Despotović, trener Olmissuma, povukao je vratara Rozgu, Josip Jurlina je bio u ulozi vratar/igrač. To ipak nije rezultiralo udarcem prema vratima Squarea.

Drugo poluvrijeme? Antonio Sekulić je nakon minutu i sedam sekundi igre pogodio - 1:0 za Olmissum. U 28. minuti Jakov Hrstić je okrenuo Lintulu, te sa 7,8 metara pogodio bliži donji kut Luja Jurišića - 2:0 za ‘domaćina‘ u zapisniku utakmice. U 31. minuti Rozga je obranio udarac Mara Đuraša, ali nije uspio u 35. minuti. Do kraja 5 minuta i 54 sekunde. Square je, kad je do kraja ostalo 7 minuta i 22 sekunde, izvukao Jurišića, Mirko Hrkać je bio u ulozi vratar/igrač. I upravo je on 2 minute i 47 sekudni do kraja izjednačio na 2:2!

I opet penali, kao i u prvom polufinalu. Square će žaliti zbog neiskorištena dva udarca s deset metara...

Olmissum se okreće finalu Kupa, koje je u Gospinom polju u ponedjeljak, Square već sad završnici prvenstva. Ukoliko osvoji po prvi put naslov prvaka, neće se sjećati poraza u kupu.

Finale Kupa, dakle, Stanoinvest Futsal Pula ili OIlmissum? Tko pobijedi po drugi put će podići pobjednički pokal! Olmissum je bio pobjednik u sezoni 2020./21., a Puležani brane naslov. U vitrinama Squarea i dalje je usamljen trofej pobjednika kupa iz 1998. godine.

FINAL 8 DUBROVNIK 2024.

Petak, 1. ožujka, četvrtfinala: Brod 035 – Stanoinvest Futsal Pula 2:8, Futsal Dinamo – Novi Marof 8:0, Šibenik 1983. – Olmissum 1:5, Square – Novo vrijeme 4:0

Subota, 2. ožujka, polufinala: Stanoinvest Futsal Pula - Futsal Dinamo 1:1/penali 4:3, Olmissum - Square 2:2/penali 3:4

Ponedjeljak, 4. ožujka, finale, 19.15 sati: Stanoinvest Futsal Pula - Olmissum

27. travanj 2024 22:02