Rukometaši ponovno nisu imali recept za Francuze (VIDEO

14. kolovoza 2008. - 18:30

Bio je ovo čak 12. međusobni hrvatsko-francuski susret na velikim međunarodnim natjecanjima i sedma pobjeda Francuza. Kao što je to i običaj u utakmicama s Francuzima, igralo se vrlo žustro, na trenutke i grubo, a sjajni su bili vratari, Venio Losert na hrvatskom, te Thiery Omeyer na francuskom golu.

S koliko nervoze se ušlo u utakmicu s obje strane pokazuje i podatak da je u prvih pet minuta postignut samo jedan pogodak, i to iz sedmerca kojega je uspješno izveo Fernandez. Posebno je nervozan bio hrvatski kapetan Petar Metličić koji je svoje prvo isključenje zaradio u osmoj minuti zbog prigovora. Francuzi su iskoristili igrača više za dva pogotka i vodstvo 3-1, a prednost od dva do četiri pogotka prednosti održavali su do kraja prvoga poluvremena.