Ostalosjajan uspjeh

Splićanin za povijest: Toni Kanaet izborio plasman na Olimpijske igre u Tokiju

18. prosinca 2019. - 19:00

Hrvatski taekwondaš Toni Kanaet izborio je plasman na olimpijske igre u Tokiju, sjajan je to uspjeh 24-godišnjeg člana splitskog Marjana.

Kanaet je na finalnom Grand slamu održanom u kineskom Wuxiju u kategoriji do 80 kilograma izgubio prvu borbu od Japanca Hidenorija Ebate (1-2), međutim u nastavku turnira pomogao mu je Rus Maksim Hramcov osvojivši prvo mjesto.

Naime, pravo nastupa na OI ima prvih pet na olimpijskoj rang-listi u svakoj kategoriji, a Toni je trenutačno šesti. Međutim, direktan plasman na OI ostvaruje i borac koji je tri godine u nizu osvojio Grand Slam, a to je po treći put napravio Rus Hramcov. Kako on drži i prvo mjesto rang-liste u kategoriji do 80 kg, otvorilo se mjesto i za šestog, a to je Kanaet.

Na borilištu smo gledali pravu dramu jer je Kreanac ...

09. svibanj 2024 04:14