Odlična rukometna večer, Dalmatinci tri u tri

EMC Split - Dubrava 34:31 (14:17)

SPLIT - Mala dvorana Gripe. Gledatelja 200. Suci: Katunić i Matovina (Karlovac).
Najbolji igrač: Marko Koljanin (EMC Split).
EMC SPLIT: Čarapina (19 obrana), Koljanin (11), Kovačić (4), Javorčić (3), Babić (4), Slišković (1), Surać (2), Žeravica (3), Varvodić, Vukas, Matulić, Sladoljev-Jolić, Nekić (6), Domljan.
DUBRAVA: Bumbak (14 obrana), Vrselja (3 obrane), Škrlec, Borovac (4), Brnas (10), Špelić (6), Vida, Zovko (2), Kovačević (1), Horvat (4), Gotovac (1), Vozav, Šandrk (3).

U tvrdom, muškom susretu, s posljednjeplasiranom momčadi prvenstva Splićani su se namučili daleko više nego li su planirali, ali su na koncu ipak uspjeli slaviti.

Vodili su domaći u prvom dijelu s dva pogotka razlike u dva navrata, ali umjesto da povećaju razliku promašili su nekoliko stopostotnih situacija, što su gosti znali kazniti. Serijom 3:0 Zagrepčani su okrenuli rezultat i u 21. minuti prvi put poveli (11:12).

Nerješiva enigma za Split bio je Metkovac Brnas, koji je u epizodi “pogledajte kako se to radi” očitao lekciju pivotima EMC-a, iako treba napomenuti kako nije igrao prvi pivot Splićana Buzančić koji je dobio poštedu.

Kad se Brnasu pridružio sugrađanin mu Borovac otišli su gosti na odmor s maksimalnih 14:7. U drugom dijelu domaći su stisli, odigrali agresivno obranu, a i napad je proradio. Prvo su poravnali rezultat, a zatim u 49. minuti poveli s plus četiri (29:25).

Zabijali su Nekić, Koljanin, Kovačić..., a rezultat čuvao fenomenalni vratar EMC-a Goran Čarapina. Podsjetimo kako su Splićani ove sezone još uvijek neporaženi na svom terenu.

Josip SMOLČIĆ

Metković - Moslavina 39:34 (19:15)

METKOVIĆ - Gradska dvorana. Gledatelja 600. Suci: Cepanec (Turčin) i Jeftić (Varaždin).
Najbolji igrač: Igor Karačić (Metković).
METKOVIĆ: Granić (9 obrana), Kolovrat (4), Nikolić (2), Raković (6), Čužić (1), Karačić (11), Arapović, Kopljar (7), Majić (1), Njilić, Jurković, Kapular (7), Pušić (1 obrana), Uvodić (8 obranal).
MOSLAVINA: Adamović (17 obrana), K. Slukan (6), Banović, Demešić, Čaprić, Podvalej (5), Lukes, Barić (3), Bedić (7), Jelenić (9), Stipetić, S. Slukan (2), Jelenić (2), Slakoper.

Metković je osvojio planirane bodove, ali prikazanom igrom sigurno nije mogao zadovoljiti svoje navijače. Inače, susret je protekao u vatrometu golova, a obrane obiju momčadi bile su vrlo propusne.

Do polovice prvog dijela obje momčadi igrale su “na refule”. Gosti su poveli s 1:2, ali do 7. minute domaćini su preokrenuli na 6:2. Moslavina je su uzvratila i u 11. minuti je bilo 7:7, što je prisililo domaćeg trenera Veraju na minutu odmora.

Do poluvremena domaćini su najveću prednost imali u 22. minuti kada je bilo 16:10, ali su u završnici gosti iskoristili dva igrača viška i približili se na 19:15. Iako je Moslavina u 32. minuti imala zaostatak od 19:17 zahvaljujući Karačiću domaći su se u 39. minuti odvojili na 26:21.

Predvođeni Jelenićem Moslavina se ne predaje i u 48. minuti je bilo 29:27. Završnica je pripala domaćinima koji su zahvaljujući Rakoviću u 56. minuti se odvojili na 38:30 i gosti su do kraja samo ublažili poraz.

Božidar LOVRIĆ

Trešnjevka - Trogir 22:24 (12:9)

ZAGREB - Dvorana Kutija šibica. Gledatelja 150. Sutkinje: Pahor i Trbović (Rijeka).
Najbolja igračica: Ivana Petković (Trogir).
TREŠNJEVKA: Jug, Zovko, Mihovilović (4), Bastijević, Pavić (2), Gašparović, Bušić, Vidović (4), Džono (1), Gotal (5), Kajfeš, Jukopila (6), Golubić, Kobrehel.
TROGIR: Petrinec, Emer, Džeko (1), M. Hrgović (7), Šimičić, Petković (11), Brčić (2), Čović (2), Jurić, Stričević, Radić, Borozan, Burazin, I. Hrgović (1).

U derbiju kola Trogiranke idu kući pjevajući makar to nije tako izgledalo do 35. minute, jer domaće su diktirale igrom i rezultatom (14:10).

Nakon izjednačenja 18:18 (45. minuta) Trogiranke su bile bolje i na kraju zasluženo slave. Kod domaćih su se istakle Vidović i Gotal, te kod gošći M. Hrgović i Čović.