Strani nogometprvi put u ovom stoljeću

Londonski derbi 'tetrijebovima': nakon 28 godina pobijedili na Stamford Bridgeu

1. travnja 2018. - 22:53
2018-04-01T170150Z_149079513_RC19CA483AA0_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-CHE-TOT.JPG

U derbiju 31. kola Engleske lige Tottenham je slavio kod Chelseaja s 3-1, a to je prva pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon čak 28 godina.

Tottenham do danas nije pobijedio Chelsea u gostima u 21. stoljeću, a niti otkad postoji Premijer liga.

Uspjeh Tottenhama je tim veći jer je izboren bez najboljeg igrača Harrya Kanea, a gosti su morali i stizati vodstvo Chelseaja nakon što je u 30. minuti zabio Morata nakon krive procjene vratara Llorisa. Preokret je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Danac Eriksen postigao vrlo lijep pogodak iz daljine, a u drugom dijelu je briljirao Dele Alli, koji je pogađaoa u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Tottenhama.

Tottenham je ostao na četvrtom mjestu, ali samo dva boda iza Liverpoola i četiri iza ManU-a, dok Chelsea na pet...

27. travanj 2024 02:15