Strani nogometeredivisie

Ajax se vratio u borbu za naslov: branič PSV-a tragičar utakmice, zabio je autogol, a zatim skrivio jedanaesterac

31. ožujka 2019. - 21:01

U derbiju 27. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je u Amsterdamu pobijedio PSV sa 3-1 smanjivši zaostatak za momčadi iz Eindhovena na dva boda sedam kola prije kraja.

Ajax je poveo, PSV izjednačio, a domaćin potom zabio dva gola s igračem manje za iznimno važnu pobjedu i prvi poraz PSV-a u zadnjih 13 kola.

Tragičar utakmice bio je gostujući branič Daniel Schwaab koji je zabio autogol, a zatim i skrivio jedanaesterac.

Ajax je poveo u 21. minuti autogolom njemačkog braniča. Hakim Ziyech je ubacio loptu u kazneni prostor, a Schwaab ispred svog golmana Jeroena Zoeta ugurao loptu u svoju mrežu.

U 57. minuti Ajax je ostao s igračem manje, nakon što je isključen Noussair Mazraouia, a samo minutu kasnije gosti su izjednačilo preko Luuka de Jonga.