Strani nogometliga prvaka

Briljantni Messi otvorio Barceloni vrata finala: 'redsi' stvarali prilike i promašivali, domaćin ih kaznio

2. svibnja 2019. - 01:02
2019-05-01T203753Z_805519778_RC15CD0E16A0_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-FCB-LIV.JPG

U prvom susretu polufinala nogometne Lige prvaka Barcelona je na Camp Nou pred 96.000 gledatelja pobijedila Liverpool sa 3-0 i načinila veliki korak prema plasmanu u finalu.

Barcelona je povela golom Luisa Suareza u 26. minuti, a potom je uslijedio 'Messi show'. Argentinski 'čarobnjak' je u 75. povisio na 2-0, a priču je zaključio fantastičnim golom iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Ivan Rakitić je odigrao odlično svih 90 minuta za Barcu, dok Dejan Lovren nije nastupio za Liverpool.

Prvi okršaj velikana koji imaju po pet europskih naslova pripao je Barceloni, premda je i Liverpool imao svojih prilika. Barca je nakon prvih 90 minuta ostvarila ogromnu prednost uoči uzvrata na Anfieldu 7. svibnja i korak je do plasmana u svoje deveto finale, prvo nakon 2015. kada je zadnji put ...

26. travanj 2024 17:02