Strani nogometliga nacija

Veličanstveni Ronaldo Švicarcima zabio hat-trick, a ostat će zapamćena nevjerojatna situacija iz 56. minute

6. lipnja 2019. - 09:45

Nogometna reprezentacija Portugala izborila je plasman u finale završnog turnira prvog izdanja Lige nacija nakon što je u polufinalu u Portu pobijedila Švicarsku sa 3-1 uz tri gola Cristiana Ronalda.

Napadač talijanskog prvaka Juventusa doveo je Portugal u vodstvo u 25. minuti iz slobodnog udarca, a potom u samoj završnici susreta golovima u 88. i 90. minuti razriješio pitanje pobjednika. Strijelac za Švicarsku bio je Ricardo Rodriguez (56-11m).

Portugal će u finalu u nedjelju igrati protiv pobjednika dvoboja Nizozemska - Engleska koji je na rasporedu u četvrtak u Guimaraesu. Bila je to zanimljiva utakmica, s mnogo prilika na obje strane.

Prvu priliku na utakmici imali su Švicarci već u trećoj minuti, no Shaqirijev udarac iz neposredne blizine obranio je Rui Patricio. Portugalci s...

26. travanj 2024 16:17