Teniswta biel

Vekić nastavila dobar dan hrvatskog tenisa: razbila Cirsteu, slijedi Pliškova

11. travnja 2017. - 18:02
egzibicije_zene14-200716

Hrvatska tenisačica Donna Vekić (WTA - 82.) izborila je plasman u 2. kolo WTA turnira u švicarskom Bielu, gdje je u utorak sa 6-4, 6-1 svladala Rumunjku Soranu Cirsteu (WTA - 61.).

Bio je to četvrti dvoboj Vekić i Cirstee u kojem je naša Fed Cup reprezentativka izjednačila na 2-2. U izjednačenom prvom setu 20-godišnja Osječanka je spasila jednu 'break-loptu' u drugom i još dvije u osmom gemu, da bi odlučujući 'break' napravila u devetom.

Rasplet prvog seta pozitivno je utjecao na Vekić koja je još triput uspjela slomiti servis 27-godišnje Rumunjke i za 77 minuta stigla do uvjerljive pobjede 6-4, 6-1.

Vekić će u 2. kolu igrati protiv Čehinje Kristine Pliškove koja je u ponedjeljak izbacila 4. nositeljicu, Talijanku Robertu Vinci. U njihovom jedinom dosadašnjem dvoboju, odigr...

26. travanj 2024 15:15