TenisBravo!

Marin Čilić ekspresno preko Mayera

5. srpnja 2017. - 20:55
ciliccc

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić probio se u srijedu do 3. kola wimbledonskog turnira, nakon što je za dva sata i 12 minuta pobijedio Nijemca Floriana Mayera sa 7-6 (2), 6-4, 7-5.

Bio je to peti Čilićev dvoboj sa 33-godišnjim Nijemcem, koji je jedina dva četvrtfinala na Grand Slam turnirima ostvario upravo u Wimbledonu (2004. i 2012.), a naš je tenisač ostvario treću uzastopnu pobjedu. No, iako je do nje stigao u tri seta, Mayer ga je natjerao da se dobro namuči za prolaz.

Naime, Nijemac je u prvom gemu došao do 'breaka' i držao ga sve dok nije došao do servisa za prvi set. No, tada je ostao na samo jednom poenu, a sve bolju igru Čilić je okrunio odlično odigranim 'tie-breakom'.

U drugom setu je Čilić od 3-4 nanizao tri gema uz jedan 'break' i tako došao na set od pl...

26. travanj 2024 06:15