TenisLAGANA TRI SETA

Marin Čilić četvrti put zaredom, a šesti put u karijeri plasirao se u drugi tjedan Wimbledona

7. srpnja 2017. - 18:46
2017-07-07T133753Z_1821312305_RC179B5FB910_RTRMADP_3_TENNIS-WIMBLEDON.JPG

Četvrtu godinu zaredom, a šesti put u karijeri, najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je mjesto u drugom tjednu Grand Slam turnira na wimbledonskoj travi, gdje je u petak, u dvoboju 3. kola, svladao 27-godišnjeg Amerikanca Stevea Johnsona (ATP - 31.) sa 6-4, 7-6 (3), 6-4 za dva sata i 11 minuta igre.

Hrvatski tenisač je do drugog wimbledonskog tjedna stigao bez izgubljenog seta, a ovo mu je bila treća pobjeda nad Johnsonom u isto toliko dvoboja.

Naš je tenisač prvi set osigurao 'breakom' u desetom gemu prvog seta, realiziravši svoju šestu priliku. Kad je Marin poveo 5-2 u drugom setu, činilo se da Johnson nema nikakvih izgleda za povratak. Međutim, s nekoliko pogrešaka kada je servirao za vodstvo 2-0 u setovima, Marin je pomogao Johnsonu koji je nanizao tri gema. Marin je...

25. travanj 2024 15:18