Tenisteniske paralele

Propustila priliku karijere: hrvatska tenisačica popustila pod pritiskom i ostala bez polufinala US Opena

4. rujna 2019. - 22:27

Hrvatska tenisačica Donna Vekić nije se uspjela plasirati u polufinale US Opena, uspješnija od nje je u četvrtfinalu bila Švicarka Belinda Benčič sa 7-6 (5), 6-3 nakon sat i 40 minuta igre. Bio je ovo četvrti međusobni susret Vekić i Benčič i treća pobjeda 22-godišnje Švicarke.

Za Vekić je ovo bio prvi nastup u četvrtfinalu na nekom "grand slam" turniru te je bila vrlo blizu tome da osvoji prvi set i tako se približi nadomak plasmana među četiri najbolje.

U prvom setu obje su igračice sigurno držale svoj servis do rezultata 4-4, a onda je Vekić ostvarila "break" i došla u situaciju servirati za prvu dionicu dvoboja. Vekić je do "breaka" stigla s četiri uzastopna osvojena poena, prva dva svojim odličnim udarcima, a onda je Benčič napravila dvostruku servis pogrešku te p...

25. travanj 2024 20:05