Tenishrvatska - argentina 2:1

Sjajni Čilić i Dodig donijeli drugi bod! Još nas samo jedna pobjeda dijeli od naslova!

26. studenog 2016. - 18:50
cilic dodig.JPG

Drugog dana finalnog ogleda Davis Cupa, na rasporedu je bio meč parova. Oba su izbornika poslala najjače kombinacije na teren. Za Hrvatsku je igrao međugorski dvojac Čilić i Dodig, a za Gaučose Mayer i Del Potro.

Hrvatska je pobijedila rezultatom 3:0, ali puno teže nego rezultat sugerira. Prvi set dobiven je u tie breaku, a naš par nije imao niti jednu priliku za oduzimanje servisa.

Drugi set su također riješili utie breaku, iako su imali break prednosti. Argentinci su se uspjeli vratiti, ali naši su igrači bili s(p)retniji u tie breaku i došli do 2:0.

U trećem setu ključni se trenutak dogodio pri vodstvu Hrvatske 3:2, kada su drugi puta u susretu napravili break i to ponovno na servis Mayera. Do kraja su rutinski odradili posao i donijeli Hrvatskoj veliki bod.