Vaterpoloregionalna liga

Dubrovačkom Jugu veliki hrvatski derbi u Crnici: Fatović i Joković torpedirali ‘jadranaše‘

Piše Sport SD
20. siječnja 2023. - 23:26

U utakmici osmog kola Regionalne lige Jug Adriatic osiguranje je pobijedio Jadrana 14:11.Već u prvom napadu Dobud je izborio peterac, ali nije ga realizirao Jerko Marinić Kragić. Bila je to prilika Jadranu da krene s "plusom", no umjesto toga razigrali su se Dubrovčani i poveli 2:0 golovima Žuvele i Fatovića.Prvi je gol za Splićane zabio Zović, a potom i Pejković i jadranaši su izjednačili na 2:2.  Uslijedio je period bolje igre jugaša koji se protegao do dvije minute prije kraja druge četvrtine kada su golom Franka Lazića poveli 6:3. Na minus dva pred odlazak na poluvrijeme smanjio je Zović.Nastavio se taj ritam, dva - tri gola viška za momčad iz Dubrovnika. Jadran više nije uspijevao ozbiljnije zaprijetiti. Prednost je narasla na plus četiri kada je Maro Joković zabio ...

09. svibanj 2024 14:28