Vaterpolosvjetska liga

Grci su bili favorit, ali nisu pronašli rješenje za Vrlića: sjajni centar ‘barakuda‘ zabio je dva zgoditka, ali i izborio 11 isključenja domaćina

18. siječnja 2022. - 21:32

Početkom posljednje četvrtine Grčka je izjednačila na 9:9, ali nakon toga tri pogotka naših, koji su minutu i 58 sekundi prije kraja stigli do vodstva 12:9, te je bilo jasno tko će ostvariti uspjeh na startu kvalifikacija skupine 'D' Svjetske lige.

Grčka, koja je u Tokiju osvajanjem srebra ostvarila svoj najveći uspjeh u povijesti, koja je imala male promjene nakon Olimpijskih igara, bila je favorit prije ogleda s Hrvatskom, koja je ostala bez većine udarnih igrača. Međutim, u vodi Olympiacosa nova Hrvatska je pokazala više, posebno centar Josip Vrlić, koji je postigao dva pogotka, te zaradio jedanaest igrača više.

Preostale dvije utakmice u skupini su Hrvatska - Rusija (15. veljače), te Rusija - Grčka (8. ožujka). Ukupno su četiri europske kvalifikacijske skupine. Po dvije...

08. svibanj 2024 23:21