Vaterpololiga prvaka

S Jadranom nema šale, slavili s čak 10 razlike

Piše Pero Smolčić
13. listopada 2022. - 21:53

Vaterpolisti Jadrana pobjedom su od 17:7 nad rumunjskom Steauom otvorili kvalifikacijski turnir za plasman u Ligu prvaka. U svome bazenu su domaćini skupini u kojoj su uz Rumunje i mađarski Vasas, srpski Šabac i talijanska Savona.

Jadran je poveo golom Duževića s igračem više u drugoj minuti, a na 2:0 povisio je Jerko Marinić Kragić. Ipak, s dva gola s igračem više i jednim iz peterca Rumunji su preokrenuli na 3:2. A problem se pojavio i s prekršajima, dva su do kraja prve četvrtine skupili Dužević i Burić, bitni igrači, a na korak od treće - isključujuće osobne.

No, u drugoj su četvrtini splitski vaterpolisti stavili stvari na svoje mjesto, okrenuli rezultat na čak 8:4 u svoju korist i tako prelomili dvoboj.

U prvoj utakmici večeri mađarski Vasas pokazao je snagu pob...

08. svibanj 2024 11:41