OstaloUZ RUB BAZENA

Odlično startali: hrvatski dupini ubrali prvu 'ružu' protiv Japana

20. lipnja 2017. - 20:00
primorje_mladost8-020415

Japan je na Olimpijskim igrama u Riju ugodno iznenadio iako je izgubio svih pet utakmica u skupini. Međutim, od Grčke primivši osmi pogodak tek u posljednjoj sekundi utakmice (poraz 8:7), protiv Srbije je vodio s 5:2 nakon prve četvrtine, namučio je i Australiju (poraz 8:6), ali deset mjeseci poslije, protiv svjetskih i olimpijskih doprvaka na startu završnog turnira Svjetske lige, koji se igra u Ružu, 100 kilometara od Moskve, nije imao izgleda.

U prvoj utakmici turnira i skupine 'B' Hrvatska je bila bolja od Japana s 13:5. Povela je nakon 90 sekundi igre pogotkom Andra Bušlje, koji je u odsustvu ozlijeđenog Sandra Sukna preuzeo ulogu kapetana. S igračem više Maro Joković je sredinom prve četvrtine poduplao prednost. Japan je nakon toga uspio izjednačiti. Potom serija 5:0 Hrvats...

26. travanj 2024 07:42