OstaloSAMO ČETIRI NACIJE OSVAJAČA

Unatoč kiši i hladnom vremenu u Aucklandu pobjednike America's Cupa dočekalo 80.000 navijača

6. srpnja 2017. - 18:19
2017-06-29T223013Z_548067348_RC1ADA583F90_RTRMADP_3_SAILING-AMERICAS-NEWZEALAND.JPG

Novi Zeland slavi svoje sportske junake. Više od 80,000 navijača je po hladnom i kišovitom vremenu u Aucklandu dočekalo jedriličarsku posadu Emirates Team New Zealanda koja je pobijedila na 35. izdanju America's Cupa.

Novozelanđani predvođeni 26-godišnjim Peterom Burlingom, koji je tako postao najmlađi skiper koji je osvojio America's Cup, su u finalu najstarijeg sportskog natjecanja na svijetu u vodama ispred grada Hamiltona na Bermudima pobijedili branitelja naslova američki Oracle sa 7-1.

Burling je na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru osvojio zlatnu medalju u klasi 49-er, a na Bermudima je pokazao kako se odlično snalazi i na iznimno brzom 15-metarskom katamaranu. Novozelanđani su do pobjede na ovogodišnjem America's Cupu stigli koristeći i mornare-bicikli...

26. travanj 2024 05:13