SP juniora: Malo ćemo pričekati Amere

27. kolovoza 2009. - 09:53

Više od tisuću gledatelja na bazenu u šibenskoj Crnici razdragano je pozdravilo pobjedu mlade hrvatske reprezentacije nad Australijom što je, uz osvajanje prvog mjesta u D-skupini, donijelo i izravan plasman u četvrtfinale 15. Svjetskog juniorskog prvenstva u vaterpolu. A nije bilo nimalo lako, što ne svjedoči samo rezultat 10:9 (1:2, 4:4, 3:1, 2:2).

Početkom treće četvrtine činilo se da nam bodovi nepovratno bježe. Australci su vodili 7:5, ostali smo bez prvog topnika Ivankovića, a loše nam je funkcionirala igra s igračem više. Sve se preokrenulo u trenutku kad je Andrija Vlahović gotovo iz očaja pogodio australsku mrežu iz gotovo mrtvog kuta. Probudio se i naš vratar Selem koji je zaredao niz obrana. U zadnjoj minuti Hrvoje Benić nije propustio prigodu da s igračem više osigura ...

02. svibanj 2024 00:03