Vaterpolo: Šibenčani uvjerljivom pobjedom prošli u drugi krug

10. listopada 2009. - 20:41
Osiguran prolaz u drugi krug kvalifikacija Eurolige - to je najveća vrijednost pobjede nad Nicom, koja je daleko od (nekadašnjeg) statusa perjanice francuskoga vaterpola.
Iako su šibenski mladići gotovo cijelu utakmicu bili u vodstvu, dugo im je trebalo da slome borbene suparnike.

Kristijan Santini je početkom treće četvrtine 'prodao’ kontru momčadi u kojoj je ponikao, poravnao na 7:7. Tada su povukli najiskusniji u redovima domaćina, Brkić, Sutić i Brlečić su donijeli prednost 10:7, a pritom je i najefikasniji suparnik, Marzouki, morao iz igre zbog tri isključenja. U zadnjoj minuti su dvojica juniora, Domagoj Belamarić i Toni Santini podigli na šest razlike (15:9), da bi konačan rezultat iz peterca postavio Toma Rodin, Prvićanin u redovima Nice!