Zagreb ipak nije uspio proći u TOP 16

21. prosinca 2011. - 23:35

Košarkaši Zagreba završili su s nastupom u Euroligi za ovu sezonu. U desetom su kolu izgubili u Kaunasu od Žalgirisa sa 87-76 što ih je zadržalo na posljednjem mjestu skupine B.

Imali su ''mravi'' priliku pobjedom u Litvi doći do plasmana u drugi krug, ali nisu bili ni blizu takvom dosegu. Iako konačni rezultat i ne izgleda toliko loše, treba reći da je Žalgiris poluvremenu vodio sa 46-29, a u drugoj je četvrtini u nekoliko navrata vodio i s više od 20 koševa prednosti. U posljednju četvrtinu domaći su ušli s vodstvom 66-50. Tri minute prije kraja utakmice hrvatski su prvaci došli na minus sedam (79-72), ali pravu priliku za senzacionalni preokret ipak nisu dobili.

Zagreb je u uvodu poveo sa 7-2, ali Žalgiris je uzvratio serijom 23-5 i kola su za momčad Vladimira Androić...

02. svibanj 2024 05:03